Kocacık Apt. Yurt Mah. 71441

Çukurova/Adana

8:30 - 18:00

Pzt - Cum

Evde bulunan böcekler hijyeni tehdit ediyor
Mart 15, 2020
by

Evde bulunan böcekler hijyeni tehdit ediyor

Evdeki böceklerden kurtulamıyorsanız onlar hakkında bazı şeyleri yanlış biliyor olabilirsiniz. İşte böcekler hakkında yanlış bilinenler…

İnsanlık tarihi, taşıdıkları hastalıklarla milyonlarca kişiyi, hatta medeniyetleri yok eden haşere istilalarıyla doludur. Günümüzde her ne kadar yaşadığımız mekânlarda evlerimizde hijyenik standartları yerine getirmeye çalışıyor olsak da nüfusun ve yapılaşmanın artması nedeniyle haşerelere karşı ne kendimiz ne de evlerimiz, binalarımız yüzde yüz koruma altında.

Yaşadığımız mekânlarda bulunan böceklerle ilgili Anadolu Temizlik Haşere Kontrol ve Bitki Bakım Hizmetleri, evde gereken önlemleri almanız için kulaktan dolma bilgilerin yanlış olduğunu ifade ediyor.

 

Mutfak ve tuvalet gibi ıslak alanları temiz tutmak gerçekten de haşere istilası olasılığını azaltır ama ortadan kaldırmaz! Çünkü yaşadığımız mekânlarda bulunan ve eski giysiler, kullanılmayan oyuncaklar, eski gazeteler, dergiler gibi nesneleri sakladığımız kutular ve koliler hamam böceği, tahtakurusu gibi haşereler için açık büfe niteliğindedir.

 

Marketlerde satılan sprey vb. böcek kovucuların kötü kokmasının böceklerle hiçbir ilgisi yoktur. Bu tür kokular sadece, böcek kovucular da kullanılan bazı kimyasal maddelerden kaynaklanır. Haşereyi asıl hiçbiri kokmayan, özel olarak hazırlanmış kimyasal karışımlar yok eder. Günümüzde daha az kokmasına karşın haşerelere karşı oldukça etkili organik yöntemler kullanılmaya başlanmıştır.

Kesinlikle yanlış! Profesyonel bir haşere kontrol şirketinden yardım istemek için ne kadar çok beklerseniz haşere istilası o kadar yayılır. Bazı istilaların maruz bırakabileceği zararlar ise tahmin bile edilemez. Örneğin tahtakurularının ahşap bir eve yapabileceklerini, sivrisineklerin dünya çapında bir salgın haline getirebildiği hastalıkları, birkaç pireyle başlayan ve Avrupa nüfusunun yarısını yok eden veba salgınını düşünün. Her sorunda olduğu gibi haşerelere karşı da mücadele ne kadar erken başlatılırsa o kadar hızlı ve verimli bir çözüme ulaşılabilir.

 

Add your Comment